Představení MŠ Motýlek

Mateřská škola byla otevřena v roce 1981 jako společné zařízení MŠ a jeslí.

Od 1. ledna 2003 přechází MŠ do právní subjektivity. V září 2009 bylo otevřeno odloučené pracoviště školy ve Wolkerově ulici 2589, které bylo v roce 2012 rozšířeno o další třídu. Při MŠ byla v říjnu 2022 otevřena dětská skupina Motýlek pro 12 dětí od 3 do 6 let.

Mateřská škola v Nemocniční ulici s kapacitou 96 dětí je umístěna v areálu Nemocnice Mělník. Budovu obklopuje pěkná zahrada s dětskými herními prvky, kopcem pro zimní radovánky, pískovišti a altány. Součástí zahrady je dopravní hřiště. Je zde také školní jídelna, která připravuje zdravou a chutnou stravu pro celou MŠ včetně dětské skupiny. V budově je umístěna také vlastní prádelna.

Mateřská škola ve Wolkerově ulici, kterou navštěvuje 40 dětí, se rozkládá uprostřed sídliště v nádherné zahradě, která prošla v roce 2022 celkovou revitalizací. Je vybavena funkčními moderními herními prvky, pískovištěm, novým hřištěm a zastřešenou terasou, která umožňuje pobyt za každého počasí.

Součástí vnitřního vybavení obou škol a dětské skupiny je dostatek kvalitních hraček a pomůcek pro předškolní vzdělávání. Všechny třídy v mateřské škole Motýlek jsou heterogenní.